Топ Новости

Шварценегер како Зевс и Хајек како Хера

Недела, 13 Февруари 2022

Филмскиот Терминатор и мексикансата убавица Хајек заедно го глумат парот на моќниот бог Зевс и неговата сопруга Хера. Нивната соработка пред камерите е за потребите на автомобилскиот гигант BMW. Снимија реклама која е е наменета за овогодинешното издание на „Super Bowl“.

Арнолд Шварценегер е во главната улога, како грчкиот бог Зевс. Неговата сопруга Хера е отелотворена од друга филмска легенда – Салма Хајек. Таа ќе се обиде да го промовира најновиот електричен SUV на BMW.
Веќе со објавата беше јасно дека се работи за реклама за која долго ќе се зборува

- „Хуморот е во тоа што легендарниот бог на небото и громот, кој се смета за бесмртен, се бори со конвенционалната домашна електроника“, објаснува Шварценегер.

- „Ова е мојата прва реклама за Супер Боул и прва што ја играм во улогат на божица“, вели Хајек.

Ако на сè се додаде и врвна продукција, јасно е дека оваа реклама би можела да биде прогласена за најдобра во овогодинешното издание на „Super Bowl“, кое се одржува оваа недела. Тоа е еден од најгледаните спортски настани на светот, па рекламната промоција е секогаш со најдобрата и најскапата реклама во годината.Last modified on Недела, 13 Февруари 2022 - 15:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.