Топ Новости

Костадинов се здоби со тешка повреда

Понеделник, 11 Април 2022

Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов на последниот натпревар во дресот на полскиот прволигаш „Пјаст“ ги скинал предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе мора да паузира најмалку шест месеци.

Веста за тешката повреда Костадинов ја потврди за порталот Екипа и во следниве денови се очекува да замине на операција за да ја санира тешката повреда.

Поради долгиот период на рехабилитација Костадинов нема да биде во комбинација за претстојните дуели во Лигата на нации против Бугарија, Гибралтар и Грузија и се очекува на терените да се врати дури на почетокот од следната сезона.

Костадинов е македонски репрезентативец, роден миравчанец, жител на општина Гевгелија, а веќе неколку години гради успешна меѓународна фудбалска кариера. Му посакуваме скоро опоравување.Last modified on Понеделник, 11 Април 2022 - 17:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.