Топ Новости

Неприкосновени победници - ФК „Џокер“ Фурка

Недела, 17 Април 2022

По одиграните натпревари од Македонската „Детска фудбалска Лига“ и „Регионалната Југоисточна Лига“ младите фудбалери од ФК „Џокер“ од Фурка остварија три победи и еден нерешен резултат за само еден викенд

Управата на клубот со гордост ги објави резултатите реализирани од генерацијата фудбалери на ФК „Џокер“ 2010, 2012 и 2014 од победничките финални натпревари.

ДЕТСКАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА - (7-мо коло):
2014 генерација:
Победа Валандово - ФК „Џокер“ 3:9
2012 генерација:
Победа Валандово - ФК „Џокер“ 0:1
2010 генерација:
Победа Валандово - ФК „Џокер“ 0:0

РЕГИОНАЛНАТА ЈУГОИСТОЧНА ЛИГА - (4-то коло):
ГФК Неготино - ФК „Џокер“ 1:2

Честитки за младите фудбалски надежи кои носат радост со секоја остварена победа на терен. Честитки и за успешниот тренер.

За публиката која ја знае способноста на терен на младите фудбалери од Фурка овие резултати не се изненадување, бидејќи годиниве наназад тие остварија завидни меѓународни успеси на турнири во Солун Грција, во Босна и Херцеговина...

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.