Топ Новости

Триумф на МК автомобилист Иџе во Португалија

Понеделник, 09 Мај 2022

Уште една победа во низата на македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе.
Тој вчера стигна прв со време од 2:16:121 час возејќи со просечна брзина од 137,5 km/h на ридско-брдската патека Рампа дал Фапера во Португалија. Ова е втора трка од Шампионатот на ридско-брдски трки која се одржа во Португалија.

Најдобриот македонски автомобилист Иџе доминанто стигна до победата откако на убедлив начин триумфираше на двете трки и ја остави конкуренцијата далеку зад себе.

ЕХЦ шампионатот е под капата на Светската автомото федерација ФИА.

Иџе ја славеше победата со пораката: „Ова е мојата Македонија!“

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.