Топ Новости

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот

Петок, 20 Мај 2022

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на СДСМ и коалицијата во гевгелискиот Совет ја посетија единицата на ТППЕ Гевгелија и им изразија честитки за нивниот ден и посветената досегашна работа.

Гестот на благодарност од името на граѓаите кои ги претставуваат во локалниоот совет го изразија и со доделување посебна Благодарница за овој посебен ден на пожарникарските сили во Гевгелија и Државата.

Во Благодарницата стои дена Советничката група на СДСМ Гевгелија со коалицијата по повод 20 мај Денот на македонските пожарникари доделува благодарница на ПОЖАРНИКАРИТЕ вработени во Територијалната Противпожарна единица - Гевгелија за целата нивна професионалност, храброст, пожртвуваност, солидарност, помаѓање и подготвеност, за справување со секакви ситуации со цел заштита на граѓаните и природните добра.

Советничката делегација на СДСМ и коалицијата ја сочинуваа Миле Атанасов, Елизабета Сивова и Виктор Кралев.

Благодарницата ја прими командирот на ТППЕ Гевгелија Игор Ризов. Се разбира, секое разбирање на заедницата и претставниците на локалната власт за карактерот и тежината на одговорноста на противпожарните сили е потстрек повеќе за понатамошна посветена работа во интерес на заштита на граѓаните и општествените и природните добра во регионот на работна одговорност на ТППЕ Гевгелија, истакна на средбата командирот Ризов.

Честитки и мирна работна сезона, без пожарно лето!

 

Last modified on Петок, 20 Мај 2022 - 22:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.