Топ Новости

Физичка пресметка во угостителски објект во Нов Дојран

Сабота, 11 Јуни 2022

Среда пред полноќ дојранчанец пријавил дека бил физички нападнат.
Пријавата е заведена во полицискиот дневник на Полициската станица во Нов Дојран во 23:45 часот, на 08.06.2022 год.

Лицето Ф:С. (31 годишен), жител на Нов Дојран пријавил дека средата, 8 јуни, во 20:30 часот во угостителски објект во Нов Дојран бил физички нападнат од С.С. од Нов Дојран.

За мотивот на физичката пресметка, за релациите меѓу .Ф.С. и С.С. нема податоци во извештајот. Трите часа разлика од моментот на физичката пресметка до моментот на пријавувањето на инцидентот не укажуваат за времетраењето на тепачката, за нивото на повреди, или последици од физичкиот контакт меѓу двете лица.

Од ПС Нов Дојран известуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Last modified on Сабота, 11 Јуни 2022 - 03:19

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.