Топ Новости

Пожар во поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија

Недела, 12 Јуни 2022

Вечерва во Пожарната станица во Гевгелија пристигна пријава дека е опожарен објектот на поранешна кафана „Идила“ во Гевгелија.

Екипа на ТППЕ Гевгелија веднаш се упати на местото за да интервенира. Во моментот исклучена е електричната енергија преку трафостаницата „Југо“ која го снабдува центарот на градот со електрична енергија.

Гевгеличани приметија дека некаде околу 21:30 часот се прекина и сигналот на кабелскиот оператор лоциран на ова подрачје, кој престана да емитува со својата ТВ понуда на подрачјето на општина Гевгелија, токму поради исклучувањето на електричната енергија заради везбедност на противпожарните сили кои се на терен.

Интервенцијата е во тек.Last modified on Недела, 12 Јуни 2022 - 22:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.