Големите луѓе околу нас

Вторник, 14 Јуни 2022

Отворенста за соработка и стручна помош на луѓето од „нашето маало“, луѓето кои ги знаеме, живеат тука со нас и ја пружат својата помош и знаење на тие кои им е потребна е гест кој заслужува внимание.

Таква несебичност покажа инструкторот по гимнастика и аеробик Ѓурѓица Демерџиева која ги отвори вратите од својот фитнес центар за членовите на здружението „Мобилност“ од Гевгелија каде членуваат лица со инвалидитет.

- „Годините и инвалидитетот не се пречка кога се соработува со професионалци.“ - изјавуваат првите посетители на фитнес вежбите со Демерџиева од ЗГ „Мобилност“.

Секоја физичка активност за одржување на нивното тело е пожелна и го одржува мускулниот статус на лицето со инвалидитет. Затоа овие вежби се повеќе од потребни и добредојдени.

Членовите на „Мобилност“ изразуваат благодарност за соработката, а ние го споделуваме примерот на општествено одговорно лице кое својата стручност несебично ја троши за лицата на кои им е таа потребна, не чекајќи го светскиот ден на лицата со инвалидитет, не чекајќи го денот на лицата со физичка попреченост, не чекајќи годишнина од отварањето на својот фитнес клуб, туку мотив за работа и соработка се ЛУЃЕТО, нашите сограѓани.

 

Last modified on Вторник, 14 Јуни 2022 - 17:58

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.