Видео: Фотки за мајката на дечкото

Вторник, 05 Јули 2022

Секој пар кога е во сериозна врска кога тогаш го запознава својот партнер/ка со родителите. Нивниот прием не е прсуден за понатамошната врска, но кај традиционалистите е важен.

Досетливата Хелена подготвила фото сесија наменета за мајката на својот дечко кога тој и' побарал фотографија за да ја прикаже како своја девојка на мајка си.

Знаејќи дека кај можните идни свекрви одлучувачки фактор не е „дали е убава“ девојката, туку „дали ја бива за домаќинка“ досетливата Хелена и за тоа подготвила соодветни фото аргументи: Фотка со правосмукалка, со џогер, со прашок за перење алишта...

Е, ако ова не ја убеди ...
Што мислите вие? Ќе „упали“ ли фото-сесијата на Хелена пред идната сверва!?

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.