Оптимистички извештај од Институтот за јавно здравје денеска - евидентиран е само еден нов случај на инфициран граѓанин со коронавирус…
Богданци ја победи короната Featured
Со извештајот од ИЈЗ за денешната корона состојба во државата во кој се вели дека 2-ца граѓани на општина Богданци…
Вакцинирани 1.650, ревакцинирани 493 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Вакциналниот пункт во Општа Болница Гевгелија работи непречено веќе два месеци и досега се вакцинирани 1.650 граѓани, а 493 примиле…
Гевгелија пак направи 10-ка. Толку изнесува бројот на активни случаи на ковид-19 во рамките на Општината.Пред три дена беа само…
Хуманоста за донираното срце нема цена, но човечноста да се изрази почит на високиот чин на алтруизам од страна на…
Деновиве тече постапката за ревакцинација на граѓаните со втора доза од примената вакцина според евиденцијата на вакциналниот лист кој го…
ЦЈЗ Гевгелија со едноцифрен број активни на корона Featured
Регионот на здравствена надлежност на Центарот за јавно здравје ПЕ-Гевгелија по континуирано присуство на есенско-зимскиот и зајакнат пролетен корона бран…
Со последниот извештај на Институтот за јавно здравје во државата за изминатото деноноќие утврдени се само 3-ца новозаразени во земјава…
Успешно изведена трета трансплантација на срце во државата Featured
Во пандемски услови, по трет пат во државата успешно е изведена трета трансплантациј на срце од починат донор. Дарителка на…
Страница 14 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.