Топ Новости
Гевгелија со 2-ца нови позитивни на ковид-19 Featured
По 5 денови со еден позитивен на ковид-19 во рамките на општина Гевгелија (евидентиран на 30 јули годинава и еден…
Вкупно 219 нови случаи на ковид-19 во државата утврдени од направените 4.713 тестови, јавуваат денеска од Институтот за јавно здравје…
Гевгелија со најголем опфат на вакцинирани граѓани - 46,2% Featured
Заклучно со 1 август, 31% од населението во државата над 18 години е вакцинирано со прва доза вакцина. Очекувајќи есенски…
Нова хирушка сала во Општа Болница Гевгелија пуштена во употреба Featured
После 60 години за прв пат во Општа Болница Гевгелија е изградена и опремена нова операциона сала со најсовремени медицински…
Нов јулски случај на ковид заболен во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје денеска го регистрираше вториот ковид-19 заболен пациент од Гевгелија во јулскиот извештај за епидемијата во државата.Денеска…
Опш. Болница Гевгелија досега вакцинира 7.398 граѓани Featured
Денеска во Општа Болница Гевгелија започна нов ден за вакцинација на граѓаните, ревакцинација, како и закажување за вакцинирање во домашни…
Ана Брзанова - Miss Earth North Macedonia Featured
Гевгеличанката Ана Брзанова е крунисана за „Miss Earth North Macedonia“ во организација на „Miss Earth Beauties“ за 2021 година, откако…
Граѓаните кои поради здравствени причини не се во можност да дојдат на вакцинален пункт за да примаат вакцина за Ковид-19,…
„Фајзер“ за вакцинација на децата во Гевгелија и регионот Featured
Со почетокот на имунизација на децата во државата кон акцијата се приклучи и Општа Болница Гевгелија. Опфатот е предвиден за…
Страница 7 од 58

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.