Најмладото планинарско спортско друштво од Гевгелија, но сочинето и од планинари ветерани, по само две години од своето формирање успеа…
Апсолутен победник на меморијалниот турнир во мал фудбал „Мирче Костов“ во Богородица е ФК „ЏОКЕР“ од Фурка кои освоија вкупно…
Дојранчани со пехар од фудбалски турнир во Богородица Featured
Подмладкарите на ФК „Дојранско езеро“ од Нов Дојран, генерација 2012/2013 на финалните натпревари од турнирот во мал фудбал во Богородица…
Празнична 7-мо ноемвриска трка во Гевгелија Featured
За Денот на ослободувањето на Гевгелија, трка на спортски слободари на делници од 5 и 10 километри во органзација на…
Повторно заблеска 6-ката на Пенов под рефлекторите Featured
Шестипол месеци после трагиччната несреќа наместо помен гевгеличани со меморијален турнир во баскет го чествуваа сеќавањето и спомените за прерано…
Во чест и спомен на прерано починатиот 18 годишен кошаркар на КК „Кожуф“ од Гевгелија, Иван Пенов, неговите другари и…
Меморијален Баскет турнир во чест на Пенов Featured
Кошаркарските другари на младиот и надежен гевелиски член на првиот тим на КК „Кожув“ од Гевгелија, Иван Пенов, кој прерано…
Со 40% остварена ефектива од победничкиот резултат над екипата на Делчево, гевгелискиот ракометар Узунчев го поведе својот тим „Партизан“ од…
Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија во годината на својот едногодишен спортски живот со локални атлетичари, овој викенд ги врати…
Страница 4 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.