Гевгелија домаќин на UEFA Футсал Лига на шампиони Featured
Гевгелија ќе биде градот-домакин на прелиминарната рунда во футсал ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ, каде македонскиот претставник „КМФ ПРОЕКТ“ од Јосифово ќе…
Синоќа, (понеделник, 19 јули), на терените во Миравци се вклучија рефлекторите за почеток на вториот турнир во мал фудбал „КМФ…
Репрезентацијата на Италија се искачи на континенталниот трон, откако во финалето на Европското првенство ја победи Англија по пенали со…
Лионел Меси очекувано еуфорично, но најпрво со солзи на измината наталожена тага, со очекувани солзи радосници, го прослави освојувањето на…
Македонската репрезентација со полн капацитет и интензитет се подготвува за она што следува, историскиот прв меч на Европското првенство. Играме…
ЕУРО 2020 ќе ги пречека нашите фудбалски репрезентативци во Букурешт. Утрово испратени со црвен автобус на ФФМ, со народниот обичај…
Европското фудбалско првенство може да почне - Македонската фудбалска репрезентација е подготвена за деби настапот на Европските првенства ова лето.…
Пандев во 45-та и Елиф Елмас во 90-та минута се изненадувањата на гостинскиот тим, репрезентацијата на Мекедонија која вечерва ја…
Македонската фудбалска репрезентација обезбеди пласман на Еуро 2021, а први со премија за успехот наместо играчите се почестиле членовите на…
Страница 3 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.