Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Со победата над светскиот првак, Франција во големото финале
Исланд збришан за 45 минути со посигнати 4 гола, односно вкупно 5 до крајот на натпреварот
Германците ја елиминираа репрезентацијата на Италија од ЕУРО 2016, за жал не ги надиграа на теран туку со погодени шест…
2015 ја одбележаа многу фудбалки настани, но ние ја одбравме хуманоста
Баерн Минхен доминира на дуелот во Лигата на шампиони против Арсенал со извонредна игра и пет постигнати гола
Со пет гола и 120 минути игра Барселона го освои Супер Купот во Тбилиси пред разиграната постава на Севиља
Каталонците ја освоија четвртата Европска круна во фудбалот, петта во својата клупска историја
Јувентус ја исполни својата мисија, остана непоразен во дуелот со Реал Мадрид
Барселона има цел да ја освои Лигата на шампионите, изјавува најдобриот фудбалер на тимот
Страница 9 од 14

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.