Tрета победа на ракометарите на гевгелиски „Партизан“ во рамки на групата Б од Првата ракометна лига - тие попладнево на…
Македонскиот ракометен доскорешен репрезентативец и играч на „Нант“ Кире Лазаров и во својата 41 година од животот ги руши границите…
Во конкуренција со 233 клубови од 21 национални репрезентации на годинашниот меѓународен карате турнир во Хрватска, „Кроција опен“ што се…
Злато за мажите, сребро за жените. Ова е пласманот на гевгелиските атлетичари од АК „7-ми Ноември“ на годинашниот 17-ти традиционален…
На минус два во сетови публиката навива за разбудениот Новак Ѓоковиќ на US Open со добиениот четврти гем едно по…
Гевгелиските тркачи  трети на  атлетскиот митинг „Трчај бе“ Featured
На третата по ред балканска меѓународна атлетска спортска манифестација „Трчај бе“ што се одржа денеска во Битола, атлетичарите од АК…
Последниот меѓународен грен слем годинава, УС Опен завршува утре со финалните мечеви. Во машка конкуренција за трофејот ќе се борат…
Српскиот тенисер и прв рекет на светот Новаќ Ѓоковиќ е на турнирот во САД (US Open) каде игра со намера…
Девет часа и шест минути е времето на остварувањето на новиот подвиг на младиот 13 годишен пливач од Охрид, Марко…
Страница 6 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.