Патот до победата е секогаш поплочен со многу работа и труд, а во случајот со јамајканскиот олимпиец од Токио 2021…
Македонските ракометарки освоија Злато на ЕХФ Шампионатот Featured
Со победа над Исланд со резултат 25:27 македонските ракометарки до 17 години освоија прво место на ЕХФ Шампионатот, што се…
Освојувачката на сребрениот медал во фрлање копје на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио, Марија Андрејчик, деновиве е во центарот…
Елиуд Кипчоге од Кенија е победник во најтешката атлетска дисциплина, маратонот, во машка конкуренција на Олимписките Игри во Токио. Тој…
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ загуби во полуфиналето од Германецот Александар Зверев, иако го освои првиот сет, а имаше брејк…
Средства во износ од 2,4 милиони денари наменски одобри денеска Владата за награда на првиот носител на Олимписки медал од…
Пливачката Миа прва во својата квалификациона група на ЛОИ Featured
Македонската пливачка Миа Блажевска Еминова оствари најдобар резултат во својата квалификациска група во конкуренцина на осум пливачки. Во дисциплината 100…
МК гордост: Дејан освои Олимписко сребро! Featured
Македонија од денес има нова спортска икона, нов олимпиeц со кого се гордее. Дејан Георгиевски освои сребро во теквандо, а…
Георгиевски ќе се бори за златниот медал на Олимписките игри Featured
Со три победи во турнирот по таеквондо на Олимписките игри во Токио нашиот репрезентативец Дејан Георгиевски влезе во финалето. Македонија…
Страница 7 од 38

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.