Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Еден од најуспешните женски вокали на 20 век
Тијана Дапчевиќ, како претставник од Македонија на годинашниот Избор на песна на Евровизијата, ја претстави својата евровизиска нумера „To the…
Музичката Венера која повеќе од две децении опстојува на врвот, се појави со нов спот и со своето совршено тело
Долго најавуваната соработка помеѓу двете заносни убавици се остваи со нумерата "Can't Remember to Forget You" во која танцуваат и…
Швеѓанецот Мартин Карл Сандберг никогаш не се прославил во својата родна замја, но светските музички ѕвезди секогаш го ангажираат кога…
Победничката евровизиска песна “Молитва“ на Марија Шерифовиќ изведена од учесничка на Руската музичка шоу програма “Фактор А“
Најтрофејни во најблескавата музичка ноќ беа Дафт Панк освојувајќи три Греми награди: за најдобра поп гупа, најдобра песна и за…
Познатиот и успешен дует во неколкуте хитови овојпат ќе соработуваат и на химната на претстојното Светско првенство во фудбал
Поп антологија на годината што измина со најдоброто и најдобрите и одбрана експресија на звуци од само шест минути
Страница 16 од 16

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.