Нова песна на популарната група „Фолтин' како најава за новиот албум „МОМОМА“
Пендаровски ја почна кампањата со песна на Дуке Бојаџиев
ФОТО и ВИДЕО: Нашата претставничка Тамара Тодевска со тим од Шведска ја снима македонската разгледница за песната „Горда“
Великопосна песна (каланда) од Ансамблот „Македонија“ испеана во амбиентот на Бигорскиот манастир
ВИДЕО: Премиерна изведба на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019
ВИДЕО: Маестрална изведба - „Учи ме мајко, карај ме” отсвирена од Влатко Стефановски и неговиот син
ВИДЕО: Изненадување за македонската публика за претстојниот концерт во Скопје
ВИДЕО: Сите добитници на награди по категории - Ед Ширан со наградата за специјални достигнувања, „Оnе Кiss” на Дуа Липа…
Сеќавање за првата средба со Тоше Проески, со неговиот глас, а потоа и лично
Страница 9 од 18

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.