Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Водата за пиење генерално ги задоволува стандардите. Има места без водовод, со бунари и вода без хлор. Во Гевгелија во…
Во текот на вчерашниот ден на иницијатива на сопственикот на „Сити“ кафе од Гевгелија, Ристо Петков беше организирана првата собирна…
Хуманитарна акција за помош на настраданите во соседството
Општинската организација на СДСМ на својот ФБ профил ја објави депонираната оставка од функцијата пратеник на избраниот кандидат Сашо Поцков…
Во анкетата на ВЕБ страната на Општина Гевгелија помеѓу понудените приоритетни проектни области никаде ја нема водата за пиење
Едукативна поддршка, вовед во примена на теоријата Сензорна интеграција
Во рамките на проектот „Програма за целосна социјализација на деца со посебни потреби во нивните заедници" кој го спроведуваат Фондацијата…
Овој вторник (Шести мај), Волонтерскиот Центар Гевгелија организира информативен прием во врска со кампот за лидерство „ГЛОУ“ (девојките го водат…
Рауљот повторно се излеа и го поплави влезот на градот, особено булевар „Гевгелија“
Страница 146 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.