Топ Новости
Зголемена фреквенција на патници нa ГП „Богородица“ за продолжениот викенд Featured
Грција ги отвори Границите за влез на патници и туристи од 14 овој месец, а овој продолжен празничен викенд (заедно…
Дводневна жалост во општина Дојран за трагичната смрт на Бранко Николиќ Featured
Со тажна вест за загуба на еден млад живот, 25 годишниот Бранко Николиќ од с.Николиќ, дојранско, денеска општина Дојран прогласи…
Тешко повреден 43 год. гевгеличанец мотоциклист Featured
Тежок сообраќаен викенд за 43 годишен гевгеличанец. Со тешки телесни повреди завршил во Медицински Центар Штип. Вчера, недела, (на16.05.2021 год.)…
Приведен 42 годишен гевгеличанец Featured
Од дневниот полициски билтен на МВР дознаваме дека во Полициска станица Гевгелија е притворен, а претходно приведен и осомничен гевгеличанец,…
7 Мај - Цвеќе за Денот на полицијата во Гевгелија Featured
Со полагање на цвеќе на спомен бистата на Ѓорге Стамов, во дворот на установата, денеска припадниците на ОВР Гевгелија како…
Приведен дилер на дрога од Гевгелија Featured
Денеска (06.05.2021) во 13.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода З.Ч.(34) од Гевгелија. При претрес…
Започна усписот на првачињата Featured
Официјалниот старт на упис на новата генерација првоодделенци во учебната 2021/2022 година започнува денеска на 4 мај и ќе трае…
Христос воскресна! Гевгеличани празнуваа полноќно Featured
Големиот Христијански празник Воскресение христово вечерва беше одбележан во сите храмови на Македонската православна црква, а во Гевгелија централната манифестација…
Започна капачката сезона во Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе многу гости во Дојран, а меѓу нив и првите капачи.Вообичаено секоја година за првомајските празници Дојран…
Страница 5 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.