Топ Новости
Пролетта започна со дожд во Гевгелија Featured
Првиот пролетен ден, 20 март, во Гевгелија донесе дожновни облаци и непрекинати врнежи веќе 37 часа, кои донесоа воден талог…
Приведени двајца 20 годишни гевгеличани и уште 4ца кои превезувале марихуана Featured
Синоќа во Гевгелија, на половина час пред настапот на полицискиот час, во 21:30 часот Полициски службеници од Полициска станица Гевгелија…
Мигрантите во слободно движење - Грција нема патролни возила кај Идомени Featured
Чести се појавите на нелегален премин на бегалци од територијата на Грција кон територијата на Македонија. Неделава таквите нелегални премини…
Загаденоста на воздухот во Гевгелија променлива според ветровитоста Featured
Во месецот кога стана актуелна темата за еколошки чиста Гевгелија и отворената тема за присуството на фирми кои се занимаваат…
Километарски колони на излез од ГП Богородица Featured
Единствениот меѓународен транзитен коридор кој за време на пандемијата функционира меѓу Македонија и Грција, ГП Богородица е постојано под огромен…
На патoт Смоквица-Милетково пронајдени мигранти Featured
Засилените полициски контроли долж македонско-грчката граница го спречуваат нелегалниот влез на мигранти. Но, новите полициски извештаи денеска само ја навестуваат…
ЕВН најавува 6 часовен прекин во електроснабдувањето Featured
ЕВН-КЕЦ Гевгелија утре, среда 17 март подготвува активности за подобрување на електродистрибутивната мрежа поради што закажани се изведбени работи во…
Почувствуван земјотрес попладнево во Гевгелија Featured
Земјотрес со јачина од 4.9 степени според Рихтер попладнево вo 16:43 часот ја стресе Грција, регистрираше Сеизмолошкиот Завод во Скопје…
Советот на Општина притив складирање и третман на отпад во Гевгелија Featured
По сознанието дека во Индустриската зона во Гевгелија е отворен објект за складирање и третирање на отпад, за кој околните…
Страница 8 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.