ПС Гевгелија: 1 лице притворено, протерани 9 мигранти Featured
Во саботата на 04.06.2022 во 17.30 часот на Автопатот А1 на место викано „Авлаќ“ од полициски службеници од Полициската станица…
Негорци веќе 13 часа без вода на 37 степени Featured
Граѓаните од с.Негорци реагираат дека денес, недела од рано наутро немаат вода. Никој не ги известил за никаков дефект, а…
Радоста на децата Featured
Иако само еден ден во годината е именуван како Светски ден на детето, радоста на децата не може да се…
Прекин на електричната енергија најавува ЕВН Featured
Со цел модернизирање и реконструкција на електро-енергетскиот систем, ЕВН „Македонија“ Скопје најавува теренски работи на подрачјето на општина Гевгелија поради…
Последниот Мохиканец на Западниот булевар Featured
Инвестициониот и градежен застој во општина Гевгелија е реакцијата која пред јавноста ја сподели Либерално демократската партија (ЛДП) од Гевгелија.…
Тешка сообраќајна несреќа кај Стојаково Featured
Ноќта средата спрема четвртокот, на ден Спасовден 02.06.2022 во ОВР Гевгелија било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа во с.Стојаково,…
Донација за Дневниот Центар по повод Спасовден од советничката група на СДСМ Featured
На ден Спасовден, заштитникот на Гевгелија кој нудел надеж и спасение за гевгеличани, советничката група на СДСМ го посети Дневниот…
Чествување на Спасовден - заштитник на Гевгелија Featured
Со тридневна културно-уметничка програма од денеска започнуваат чествувањата за Спасовден - заштитникот на Гевгелија. Празничната атмосфера во Гевгелија започува со…
Гевгеличани ќе добијат субвенции за набавка на велосипеди Featured
Субвенции за набавка на велосипеди како незагадувачко превозно средство за граѓаните на општина Гевгелија денеска треба да одобри Советот на…
Страница 8 од 178

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.