Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
По повод Меѓународниот ден на мирот 21 септември повеќе невладини организации преку работилница, филмска проекција, перформанси и други уметнички изрази…
Сезонска закуска за мезе, а може да биде и лесен оброк за домашните или очекуваните гости
Малата Амара уште третиот ден од својот живот сама го држи шишенцето млеко од кое пие без помош од никого
Има многу начини песокот да се претвори во уметност
Брзо и евтио предјадење од млади тиквички
Културен перформанс со порака за подигање свеста на младите за користење здрава вода, која е неопходна за здрав развој на…
Фондацијата „Срце од срце“ и ЗГ „Патокази“ на 23 јули (среда) организираат уметнички перформанс посветен на младите и подигањето на…
Неделава во Паркот на Франкофонија - Монтажна/Mобилна Галерија CAC пикник со етнички специјалитети, во организација на Хелсиншки комитет за човекови…
Јавна дискусија од проектот „Живи библиотеки“ - архиви на граѓанска непослушност - со претставници од невладиниот сектор од Белград, Битола,…
Страница 80 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.