Почина Ѓорѓе Џонов, фудбалер на „Кожуф“ Featured
Трагична вест за македонскиот фудбал, објавува Македонската фудбалска Федерација за една млада но голема фудбалска загуба, која е загуба и…
Српскиот тенисерски ас го освои по седми пат победничкиот пехар на Вимблдон во Лондон и стана носител на 21 Грен…
Калин Ивановски се пласира во 1/4 финалето на Вимблдон по победата над Едас Бутвалас од Литванија со резултат 6:4, 5:7,…
MK борачот Нуров освои злато на Медитерански игри 2022 Featured
Македонскиот борач Могамедгаджи Нуров (борење-слободен стил) го освои златниот медал на Медитеранските игри „ОРАН 2022“! Тој во прекрасна и доминантна…
Тренерот на Глигор Бучков: „Глигор е моја гордост“ Featured
Четиринаесет годишниот Глогор Бучков од Негорци деновиве ги полни нашите страници со веста за неговиот избор за член на младинската…
Глигор Бучков со прв гол за МК репрезентацијата Featured
Младиот надежен фудбалер од ФК „Џокер“-Фурка, 14 годишниот Глигор Бучков од Негорци, вчера го одигра својот прв натпревар со дресот…
Југот може да се пофали со своите успешни спортисти - после фудбалскиот репрезентативец Тихомир Костадинов од гевгелиско Миравци следен во…
Во неделата се одржаа финалните трки во триатлон (пливање, велосипед, трчање) во категориите кадети, јуниори, сениори и мастер триатлонци во…
Победници на Детските триатлон трки во Дојран Featured
Денеска завршија детските триатлон трки на патеките и водите во Дојранското езеро. На националното првенство што се одржува денеска и…
Страница 3 од 73

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.