На интернационален саем за иновации во Хрватска помеѓу 150 иновации од повеќе земји, македонскиот изумител Борис Секирарски се закити со…
Скок со падобран - подарок од соништата за 70-от роденден на својата мајка
Вештачката интелигенција драматично ги зголеми шансите да најде сигнал за вонземски живот
Како би изгледале познатите македонските народни песни препеани на англиски јазик
Светот на Дизниленд е денес проширен во осум земји со 40 различни атракции дизајнирани за сите возрасти
Футуристички ресторани на гигантот „Алибаба“ и маркетите „Хема“ воведуваат роботизирана услуга за клиентите
Видео: Тројно музикалниот Кристофер пее, свири, тропа и звучи како комплетен реге бенд
Видео: Жителите на село во Кенија пронашле начин на преработка на кожа од риба и нејзина употреба за изработка на…
Овој принцип на следење на водата е клучен за астробиологијата - изучување на потенцијалниот живот надвор од Земјата
Страница 13 од 28

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.