Регулаторната комисија за енергетика денеска ја објави новата одлука со која се утврдуваат највисокита малопродажни цени на нафтените деривати и…
Предложени се 4 тарифи, од кои две се со поефтинување на слабите потрошувачи на скапа тарифа до 210 KV и…
Поставен камен темелник на нов продажен центар на Мебел-Ви во Струмица Featured
Македонскиот гигант во индустријата со мебел „Мебел - ВИ“ од Виница се приближува до потрошувачите од југот. По завршувањето на…
Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите малопродажни цени на горивата, кои ќе важат вечерва од полноќ, 12.04.2022 во 00:01…
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, на седницата одржана на денеска, 17.03.2022 година, донесе О…
Бензините поевтинуваат за пет денари, дизелот за шест Featured
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за…
Многупати посакуваната корекција на цените за такси превоз за гевгелиските таксисти конечно доби зелено светло од Советот на општина Гевгелија…
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ја информира јавноста дека во изминатиот седумдневен период референтните цени на сите нафтени…
Централен регистар го продолжува рокот за поднесување на годишна сметка Featured
Наместо вообичаениот термин до 28 февруари за поднесување завршна сметка на правните лица, Централниот регистар на РСМ донесе одлука за…
Страница 2 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.