Топ Новости
Незадоволствата на граѓаните на Белорусија не стивнува веќе една недела откако се случи последниот реизбор на претседателот Лукашенко кој е…
Со врнежи од дожд кои донесоа воден талог од 70 литри наврнат дожд на 1 метар квадратен, за само еден…
Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување…
Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот договор за соработка меѓу Македонија и Грција и решавањето на…
Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите за државјаните на Србија, вели за Н1, министерот…
Регионалното одделение за комуналии при општина Килкис, од Република Грција (ние го знаеме како Кукуш) ги започна работите за чистење…
Македонската Влада донесе уредба со која им дозволуваа на странските државјани да транзитираат по автопат максимум пет часа, но Република…
Согласно препораките од ЕУ за отворени граници во Унијата, Грција од 1 јули ќе ги отвори копнените граници со Северна…
Падна статуата на морепловецот Христофер Колумбо пред парламентот во Минесота, а денеска е обезглавена неговата статуа во Бостон, друга беше…
Страница 6 од 23

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.