Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Се' започна од големата хумана и надчовечка одлука на семејството Диневи од Стар Дојран и починатата Емилија Динева - првиот…
Четвртиот корона бран во кој доминира лесно преносливиот и побрзозаразниот делта сој денеска ја „одзеде“ 79-та корона жртва од Гевгелија.…
Со 3.645 оздравени случаи на пациенти со дијагноза ковид-19 евидентирани во текот на месец август во болниците низ државата, но…
Д-р Стеваноски: Со вакцинација нема корона во Психијатриска Болница Негорци Featured
Психијатриската Болница Негорци е специјализирана здравствена установа која во налетот на четвртиот корона бран во државата, па и во Гевгелија,…
Македонското здравство продолжува со нови потфати за продолжен живот на пациенти со органодарување. Денеска пред непол час успешно продолжи да…
Дојран по трет пат ја победи короната Featured
Единствена општина без корона во државата е општина Дојран, која што по трет пат успева на корона мапата на Македонија…
Нова ковид жртва во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје-Скопје денеска регистрира 28 починати лица од ковид-19, а од нив еден починат пациент е жител на…
Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Министерството за здравство известува дека денеска се регистрирани 32 починати лица од компликации предизвикан од ковид-19. Меѓу нив се и…
Бремена 18 годишна гевгеличанка починала од ковид-19 Featured
Короната ја однесе и 74-та жртва од Гевгелија. Последниот случај е најмладата регистрирана ковид загуба во Општината и во регионот…
Страница 9 од 63

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.