Топ Новости
Тешко повредени двајца малолетници на Динќот Featured
Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со несоодветна обука од страна на младите, па дури и…
Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување Featured
Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24 милиони евра денеска е пуштен во употреба во…
По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода Featured
Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено место веќе три дена се без снабдување…
Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9 Featured
Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае наредните 10 денови со дневни температури од над…
Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани Featured
Во вчерашната акција на МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра, приведени се пет лица, меѓу кои и…
Приведен дилер на дрога од Гевгелија Featured
Вчера, среда, (21.07.2021 год.), од страна на полициски службеници од ОВР Гевгелија лишен е од слобода Ј.Н.(44 год.) од Гевгелија,…
Елена Брзилова- Првенец на  СОУ „Ј. Јосифовски“- Гевгелија Featured
Гимназијалката и положена матурантка Елена Брзилова од Гевгелија, официјално стана првенец на својата генерација 2020/21 од Средното општинско училиште „Јосиф…
ОВР Гевгелија поднесе три кривични пријави Featured
Кривични пријави според Кривичниот законик на РМ поднесе денеска ОВР Гевгелија за две физички лица (1 од Гевгелија и 1…
Приведен 27 годишник од Гевгелија Featured
На почетокот од вчерашниот ден, понеделник, 12.07.2021 година, во 02:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на автопатот Скопје-Велес, го…
Страница 1 од 146

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.