Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани Featured
Во вчерашната акција на МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра, приведени се пет лица, меѓу кои и…
Приведен дилер на дрога од Гевгелија Featured
Вчера, среда, (21.07.2021 год.), од страна на полициски службеници од ОВР Гевгелија лишен е од слобода Ј.Н.(44 год.) од Гевгелија,…
Елена Брзилова- Првенец на  СОУ „Ј. Јосифовски“- Гевгелија Featured
Гимназијалката и положена матурантка Елена Брзилова од Гевгелија, официјално стана првенец на својата генерација 2020/21 од Средното општинско училиште „Јосиф…
ОВР Гевгелија поднесе три кривични пријави Featured
Кривични пријави според Кривичниот законик на РМ поднесе денеска ОВР Гевгелија за две физички лица (1 од Гевгелија и 1…
Приведен 27 годишник од Гевгелија Featured
На почетокот од вчерашниот ден, понеделник, 12.07.2021 година, во 02:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на автопатот Скопје-Велес, го…
Се одржа Дојран Гурман фест 2021 Featured
Традиционалната богата трпеза полна со познатите дојрански специјалитети синоќа беше главниот мотив на овогодинешната манифестација „Дојран гурман Фест“.Местото на настанот…
Директорот на БЈБ Тасевски во посетa на јужната граница  и ГП Богородица со Амбасадорот и полициско аташе од Италија Featured
Денешниот јулски ден и горештините не ги спречуваат бегалците во своите нелегални намери да стигнат до земјите од ЕУ, па…
Вкупно 109 кандидати за ЛИ од СДСМ Гевгелија Featured
Календарот за кандидатурите за Локалните Избори 2021 година завршија вчера во СДСМ кога беше последниот рок за доставување на биографски…
СВР Гевгелија поднесе 10 кривични пријави за гевгеличани и други сторители Featured
Надворешната канцеларија за криминалистички работи при СВР-Гевгелија поднесе 10 кривични пријави против седум физички лица од Гевгелија, Негорци, Јосифово и…
Страница 5 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.