Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
7 Мај - Цвеќе за Денот на полицијата во Гевгелија Featured
Со полагање на цвеќе на спомен бистата на Ѓорге Стамов, во дворот на установата, денеска припадниците на ОВР Гевгелија како…
Приведен дилер на дрога од Гевгелија Featured
Денеска (06.05.2021) во 13.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода З.Ч.(34) од Гевгелија. При претрес…
Започна усписот на првачињата Featured
Официјалниот старт на упис на новата генерација првоодделенци во учебната 2021/2022 година започнува денеска на 4 мај и ќе трае…
Христос воскресна! Гевгеличани празнуваа полноќно Featured
Големиот Христијански празник Воскресение христово вечерва беше одбележан во сите храмови на Македонската православна црква, а во Гевгелија централната манифестација…
Започна капачката сезона во Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе многу гости во Дојран, а меѓу нив и првите капачи.Вообичаено секоја година за првомајските празници Дојран…
МВР поднесе Кривична пријава за гевгеличанец Featured
МВР поднесе кривична пријава против гевгеличанец кој бил организатор на протестите во неделата. Од полицијата велат дека на собирот не…
Првата донација од 400.000 денари за Викторија од Советот на општина Гевгелија Featured
Болеста со која се соочува 7-гдишната Викторија Костадинова од Гевгелија, и потребата од средства за оперативен зафат за трансплантација на…
Хуманитарен Апел за 7-год. Викторија! Featured
Седумгодишнта Викторија Костадинова од Гевгелија боледува од леукемија и има потреба од пресадување на коскена срцевина за да ја победи…
Сара, Андреј и Љупчо  прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно ниво Featured
Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на општински натпревар по биологија го освои првото место…
Страница 9 од 150

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.