Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Kривична пријава за жител од општина Гевгелија Featured
ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село Моин, гевгелиско. Делото за кое го терети гевгелиската полиција…
Се подготвува комунална ценовна бомба Featured
Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел одлука за покачување на три комунални услуги: цената на…
Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија Featured
Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на повеќе локации во Гевгелија, поради што…
Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица Featured
Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните домови пронашла марихуана и муниција, информира МВР. На…
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани Featured
Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца гевгеличани кои ги сомничи за тешко кривично дело, за кое законодавецот предвидел…
МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец Featured
Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на клучката Марвинци и пукање со огнено оружје кон…
Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ Featured
По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на пензионери од Гевгелија е прогласено за едно од…
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија Featured
Приведен е 33 годишен жител на с.Пирава за доиздржување на изречна казна затвор. Вчера претпладне, на 19.09.2022 во 11:25 часот,…
Гевгелија со најмногу прекршоци на мотоциклисти во регионот Featured
Во текот на вчерашниот ден, недела 18.09.2022 во периодот од 16.00 до 22.00 часот на подрачјето на СВР Струмица, каде…
Страница 1 од 182

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.