Топ Новости
Гевгеличанката Ана Брзанова учествува на Miss Earth 2021 на Филипините Featured
Претставничката на Miss Earth 2021 од Северна Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, заедно со претставничките од Боливија и Непал вечерва беа…
Д-р Стеваноски: Со вакцинација нема корона во Психијатриска Болница Негорци Featured
Психијатриската Болница Негорци е специјализирана здравствена установа која во налетот на четвртиот корона бран во државата, па и во Гевгелија,…
Македонското здравство продолжува со нови потфати за продолжен живот на пациенти со органодарување. Денеска пред непол час успешно продолжи да…
Дојран по трет пат ја победи короната Featured
Единствена општина без корона во државата е општина Дојран, која што по трет пат успева на корона мапата на Македонија…
Нова ковид жртва во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје-Скопје денеска регистрира 28 починати лица од ковид-19, а од нив еден починат пациент е жител на…
Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Министерството за здравство известува дека денеска се регистрирани 32 починати лица од компликации предизвикан од ковид-19. Меѓу нив се и…
Во изложбениот простор на Уметничката галерија Амам – Гевгелија неделава на 17.09.2021 год (петок), со почеток во 19 часот, ќе…
Бремена 18 годишна гевгеличанка починала од ковид-19 Featured
Короната ја однесе и 74-та жртва од Гевгелија. Последниот случај е најмладата регистрирана ковид загуба во Општината и во регионот…
МЗ: Нова комисија за одобрување надомест за туѓа нега во Гевгелија Featured
Министерството за здравство информира дека донел Одлука за формирање две нови комисии за одобрување користење туѓа нега за тешко болни…
Страница 5 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.