Топ Новости
МЗ: Нова комисија за одобрување надомест за туѓа нега во Гевгелија Featured
Министерството за здравство информира дека донел Одлука за формирање две нови комисии за одобрување користење туѓа нега за тешко болни…
Почина 50 годишен ковид-пациент од Гевгелија Featured
Четвртиот бран на корона епидемијата во Гевгелија ја однесе најновата жртва- почина 50 годишен пациент со дијагноза ковид-19, јавува ИЈЗ-Скопје.…
Вакцинирани вкупно 11.145 граѓани во Општа Болница Гевгелија Featured
Одзивот на граѓаните на вакциналниот пункт против ковид-19 отворен во Општа Болница Гевгелија и понатаму со исклучително висок интерес, што…
Делта сојот ја зголеми хоспиталната потреба на ковид-19 пациентите во Општа Болница Гевгелија. Денеска има девет лица на хоспитален третман…
Петта трансплантација на срце во државата Featured
Пред четири часа срцето на наша хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за…
ЦЈЗ Гевгелија: 69 ковид-19 активни случаи Featured
Во последните 24 часа се направени 3.022 тестирањe, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19. Од тоа, во Гевгелија…
Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани 10.587 граѓани Featured
Гевгелија и понатаму е општина со највисок процент на вацинирани граѓани против ковид-19 во државата. Заклучно со петокот, 20 август…
Падна и последниот бастион од короната на југот од државата - Богданци денеска регистрира 5 инфицирани од ковид-19, со што…
Богданци единствена општина без корона во државата Featured
Во налетот на новозаразени од корона, каде присуството на вирусот е регистриран во 34 општини за кои води евиденција ИЈЗ,…
Страница 6 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.