Топ Новости
Нов јулски случај на ковид заболен во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје денеска го регистрираше вториот ковид-19 заболен пациент од Гевгелија во јулскиот извештај за епидемијата во државата.Денеска…
Нова фестивалска атракција, петта по ред годинава која ќе се одржи за време на летната туристичка сезона во Дојран. Мандра…
Опш. Болница Гевгелија досега вакцинира 7.398 граѓани Featured
Денеска во Општа Болница Гевгелија започна нов ден за вакцинација на граѓаните, ревакцинација, како и закажување за вакцинирање во домашни…
Ана Брзанова - Miss Earth North Macedonia Featured
Гевгеличанката Ана Брзанова е крунисана за „Miss Earth North Macedonia“ во организација на „Miss Earth Beauties“ за 2021 година, откако…
Граѓаните кои поради здравствени причини не се во можност да дојдат на вакцинален пункт за да примаат вакцина за Ковид-19,…
„Фајзер“ за вакцинација на децата во Гевгелија и регионот Featured
Со почетокот на имунизација на децата во државата кон акцијата се приклучи и Општа Болница Гевгелија. Опфатот е предвиден за…
МЗ: Ковид-имунизирани 41% од граѓаните на Гевгелија Featured
Министерството за здравтво објави податоци за опфатот на вакцинација против ковид-19 во земјава и според нивната евиденција Гевгелија е на…
Новиот корона позитивен од Гевгелија се инфицирал на крштевка во Скопје Featured
Веќе трет ден Гевгелија има еден новорегистриран случај на ковид-19. Епидемиологот Сашо Олумчев од Центарот за јавно здравје ПЕ Гевгелија…
Успешен одзив на теренската вакцинација во Гевгелија и регионот Featured
Успешно и динамично е деновиве во Вакциналниот пункт против ковид-19 во Општа Болница Гевгелија. Освен редовните вакцинални интервенции во двата…
Страница 8 од 86

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.