„KMФ проект“ - „Шкупи“ -  3  : 1 Featured
Вечерва во спортската сала „26 април“ во Гевгелија македонскиот државен првак во футсал „КМФ Проект“ од Јосифово, Валандовско ја победи…
КМФ Проект се бори за нова шампионска титула во футсал Featured
Актулениот државен првак во футсал, „КМФ Проект“ од Јосифово е на пат да ја повтори својата шампионска титула од минатата…
Македонскиот олимписки тим подготвен за ЗОИ Пекинг 2022 Featured
Ана Цветановска, Дардан Дехари и Ставре Јада се подготвени за претстојните Зимски Олимписки Игри Пекинг 2022. На денешната прес-конференција во…
Спортот и рекреацијата како секојдневна активност беше повод на крајот од минатата година за здружување на спортско-планинарски ентузијасти од Дојран…
Браќата Узунчеви од Гевгелија официјално во боите на РК „Алкалоид“ -Скопје Featured
Најавениот трансфер на талентираните браќа Узунчеви од РК „Партизан“ Гевгелија во РК „Алкалоид“ Скопје денеска е потврден од скопскиот тим…
ФК „Џокер“ Фурка- трет на меѓународен турнир во Бих Featured
Младите фудбалски надежи од ФК „Џокер“ Фурка, генерација 2007 учествуваа на меѓународен фудбалски турнир „Шампионат Јуниор“ во Босна и Херцеговина…
Браќата Узунчеви од РК „Партизан“ ќе играт за РК „Алкалоид“ Скопје Featured
Гевгелиските ракометни надежи по само една година голгетерска успешна сезона со РК „Партизан 2016“ успеја да го привлечат вниманието на…
Лидерот во светскиот тенис Новак Ѓоковиќ е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот…
Ник Кирјос, еден од најголемите критичари на Новак Ѓоковиќ, изминатата недела се претвори во најголемиот поддржувач на српскиот тенисер. Кирјос,…
Страница 7 од 72

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.