Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Гевгелиски ученици од угостителска струка освоија 10 медали

Новите златни претставници на Гевгелија се учениците од СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија кои од гастрономскиот државен натпревар се вратија со 10 медали од кои 4 златни. Тие денеска учествуваа...

Read more

Гевгелискиот средношколец Благоја Панов – III награда за Најдобар фил(м)ософски есеј

Филмската уметност стана поле и за искажување на младите со пишување есеи како средношколска филмска лектира. На конкурсот за најдобар фил(м)ософски есеј како дел од Средношколската видео лектира, сегмент од...

Read more

Трагична сообраќајка – Сообраќајот на патот Гевгелија-Неготино во прекин

Утринава во 8:40 часот на автопатот А1, кај тунелот Т1, на делницата Гевгелија – Неготино, се случи сообраќајна несреќа со смртни последици. Почината е 47-годишната Т.П.П. од Неготино, која управувала...

Read more

Јуниорите на ФК „Кожуф“ 2-ри во групата на „Далматико Куп 2023“

Огромно достигнување и вредно искуство е придобивката за тимот јуниори на Фудбалскиот клуб “Кожуф“ од Гевгелија, генерација 2012 од учеството на годинашниот Интернационален фудбалски куп за јуниори „Далматико 2023“ што...

Read more

Колку ќе чини уживањето на плажа летово во Грција

Планирањата за летниот одмор веќе стартуваат, а честа дестинација за одмор се плажите кај нашиот јужен сосед и популарниот Халкидики. Ако цените на Халкидики, едно од најпопуларните грчки одморалишта за...

Read more

Победнички пехар за „Кожуф“ Гевгелија на турнир во Грција

Три победи од три одиграни натпревари на меѓународниот турнир во Бојмица (Aksiupoli) Грција ја однесоа екипата на „Кожуф“ од Гевгелија до победничкиот пехар на турнирот. Заслужни за тоа се детскиот...

Read more

Илина и Ева – први репрезентативки на Македонија во ритмичка гимнастика

Сестрите Соколовски се првите репрезентативки на Македонија во ритмичка гимнастика - Досега носеа медали за Германија, отсега ќе носат за Македонија. Илина и Ева ќе ги бранат боите на Македонија...

Read more
Page 46 of 93 1 45 46 47 93

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist