Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Новите „калинки“ со хорска видео премиера

Новиот состав на детскиот хор „Калинка“ пропеја; го отпеаја авизото на Детскиот фестивал „Калинка“ и други песнички од оваа музичка ризница на Гевгелија. Пеат решителни и послушни кон диригентските подучувања,...

Read more

Намален број на сообраќајни несреќи во Гевгелија

Полициската станица од Гевгелија во својот извештај за безбедноста на патиштата и статистиката која ја води за евидентирани сообраќајните незгоди констатирала намален број на сообраќајќи во второто полугодие од 2022...

Read more

Државната матура ќе биде олеснета – Сојузот на средношколците го прифатија компромисот од МОН

Од Сојузот на средношколци информираа дека на вонредна седница одржана синоќа го прифатиле компромисот понуден од страна на Министерството за образование и наука околу државната матура, со кој велат дека...

Read more

ВИДЕО: „Ми заплакало селото Ваташа“ и „Цветови“ на Златна Бубамара 2023

На 26. издание на „Златна бубамара на популарноста“ - Андријана Јаневска, Игор Џамбазов и хорот „Мирче Ацев“ оставиja најсилен впечаток кај гледачите со нивната маестрална изведба на песните „Ми заплакало...

Read more

Прогласени победниците од Државниот Шампионат во мотокрос 2023 на патеката „Милци“

Три освоени трофеи за „Мотокрос Клуб Гевгелија“ на одржаниот Шампионат на патеата „Милци“ - две први и едно трето место за носителите Огнен, Димитар и Саше. Поделени беа 21 медали...

Read more

ВИДЕО: Пет години од испраќањето на д-р Петков кон Монт Еверест

На овој ден пред 5 години др-Ѓорги Петков специјалист инфектолог од Гевгелија замина во освојување на највисокиот врв на светот Монт Еверест. Неговата алпинистичка мисија беше со радост одобрена и...

Read more
Page 47 of 77 1 46 47 48 77

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist