Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Кривична пријава за гевгеличанец и струмичанка

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.П.(36) од Гевгелија и Е.К.(28) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,...

Read more

Патување само со Лични карти меѓу земјите од Западен Балкан

Договорите за слободно движење во Западен Балкан со лични карти, за признавање на високо-образовните квалификации и за признавање на стручните квалификации на доктори, стоматолози и архитекти кои што беа потпишани...

Read more

Детски фестивал „Калинка“ со претстава за учениците од Гевгелија и регионот

На четири денови пред официјалниот почеток на детскиот фестивал „Калинка“ денеска беше изведена претстава за децата од училиштата од Гевгелија и регионот. Големата сала на Народниот театар во Гевгелија беше...

Read more
Page 48 of 93 1 47 48 49 93

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist