Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Tajванската корпорација „Јагео“ влегува во Македонија со 250 милиони евра инвестиција

Тајванската компанија „Јагео" и официјално влегува во Македонија. Договорот за инвестицијата вредна 250 милиони евра, која треба да отвори околу 4 000 нови вработувања, денеска во Таипеи го потпишаа директорот...

Read more

Наменско возило од Фондација „Ице Бегов“ за лицата со попречност во Гевгелија

Хуманитарна донација од гевгеличанец за гевгеличани - наменета за лицата со посебни потреби, жители на општина Гевгелија. Оваа добрина доаѓа со името на Ице Бегов - именосецот на Фондацијата од...

Read more

ГРАН ПРИ за Ансамбл „Бојмија“ – Гевгелија на Меѓународен фестивал 2023

Фолклорниот ансамбл од Гевгелија „Бојмија“ денеска на Меѓународен фолклорен фестивал "Велигденски Средби 2023" одржан во Ораовица, Радовиш, имаше одличен настап и освои заслужена награда ГРАН ПРИ. На 55-тиот јубилеен Меѓународен...

Read more

Велигденска салата со јајца – Идеална за секаква трпеза

Велигденските вапсани јајца се традиционално обележје на Велигденската трпеза. Ако сакате да го промените вкусот на задоволството со оваа намирница, Ви предлагаме вкусна салата која ќе го збогати празничното доживување...

Read more

Наградена фотографија од конкурсот „Кожуф во зима“

Вториот конкурс за најубава фотографија на нашиот планински убавец „Кожуф во зима“ во органозација на ПСК „Двете уши“ Гевгелија заврши, а и гласањето исто така. Со искажаните „допаѓања“ на социјалните...

Read more

Црковните храмови подготвени за „Воскресение Христово“

Централниот настан "Воскресението Христово" е вечерва на полноќ. Црковните храмови во Гевгелија се подготвуваат за пречек на радосната вест. "Ако не воскреснеше Христос ќе згаснеше нашата вера", се вели во...

Read more

Македонија го превзема Благодатниот оган директно од Ерусалим

Денеска напладне во Базиликата на Светиот Гроб во стариот град на Ерусалим, државата Израел започнува церемонијата „преземање на Благодатниот оган во Ерусалим”, на која за прв пат свое учество има...

Read more
Page 78 of 112 1 77 78 79 112

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist