Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

Со „Калинка “ Гевгелија станува главен град на детството

На Гевгелија и' требаше „Калинка“ за да се почувствува детскиот талент за песна кај најмладите гевгеличани, е оценката на поранешниот директор на Детскиот фестивал „Калинка“ во Гевгелија, Нада Ристова, инаку...

Read more

Притвор за двајцата криумчари на мигранти кои го предизвикаа крвавиот инцидент во Гевгелија

Постапувајќи по кривичната пријава доставена од Министерството за внатрешни работи, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот...

Read more

Европската полиција „ФРОНТЕКС“ пристигна во Македонија

Денеска (19.04.2023) во Регионалниот центар за гранични работи Југ во Кавадарци, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски им посака добредојде и го поздрави присуството и официјално започнување на Заедничката операција...

Read more
Page 77 of 112 1 76 77 78 112

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Mebel-Vi – Webp.net-gifmaker (66)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist