Jovanka Dojranlieva

Jovanka Dojranlieva

ВИДЕО: Се запали Капали чаршија во Истанбул!

Пожар го зафатил покривот на Капали чаршија во Истанбул, еден од најголемите и најстарите базари во светот популарен кај туристите, јавуваат локалните медиуми. Пожарот наводно од непозната причина избувнал синоќа...

Read more

Уапсени дилери на дрога од Гевгелија и Струмица и уживатели на дрога

Еден продава дрога, четворица заглавуваат. Таков е епилогот од вчерашната акција на полициски службеници од СВР Струмица, кои приведувајќи еден продавач на дрога, доаѓаат до друг снабдувач од Гевгелија. Каде...

Read more

СВЕТА Архиерејска литургија по повод 2 години од преосветувањето на Црквата „Св.Кирил и Методиј“ Гевгелија

Македонската православна црква „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија овој месец одбележува две години од преосветувањето на црковниот храм, а исто така годинава се навршуваат 127 години од изградбата и...

Read more

КУД „Негорци“ со дипломи и награди од 38-ми МФФ „Истибањско здравоживо“

Детската екипа на КУД „Негорци“ од Негорци имаше успешен настап на традиционалниот Меѓународен фолклорен фестивал „Истибањско здравоживо“ што се одржува по 38-ми пат во Виница, Македонија. На фестивалот во изминатите...

Read more

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун

Ноќва (14.09.2023) во 01:20 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода Н.М. од Гевгелија. При преглед...

Read more

Интервју со Д-р Окова: Амбулантата по „Медицина на труд“ во служба на здравјето на работникот

Медицината на труд и отворената Амбуланта во Гевгелија од оваа сфера на здравствената дејност е Здравствена установа под надлежност на Министерството за здравство на РС Македонија и претставува дел од...

Read more

Приведени тројца криумчари на мигранти за еден ден од РЦ „Југ“

Полициски службеници од Регионален центар за гранични работи „Југ“ кои го покриват со надлежност подрачјето на Гевгелија, Дојран, Богданци, Валандово, Кавадарци, Неготино, Демир Капија, за еден ден на југот пресекле...

Read more

ВИДЕО: Македонија со победа над Малта се врати во трката за ЕП!

Македонската фудбалска А репрезентација во својот петти натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 во Германија триумфираше на гостувањето кај Малта со 0:2. Фудбалската селекција на Македонија со...

Read more
Page 76 of 148 1 75 76 77 148

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist